پاورپوینت استانداردهای اعتبار بخشی بیمارستانی

پاورپوینت استانداردهای اعتبار بخشی بیمارستانی

پاورپوینت استانداردهای اعتبار بخشی بیمارستانی

دانلود پاورپوینت استانداردهای اعتبار بخشی بیمارستانی در 17 اسلاید با فرمت pptx

مشخصات فایل

تعداد صفحات 17
حجم 1206/67 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی pptx

توضیحات کامل

دانلود پاورپوینت استانداردهای اعتبار بخشی بیمارستانی جهت رشته مدیریت در قالب 17 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 

دفتر نظارت و اعتبار بخشی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در راستای عمل به ماموریت اصلی خود که اعمال نظارت و کنترل جهت اطمینان از ارائه خدمات مراقبتی کیفی ، ایمن و مبتنی بر شواهد علمی روز است ، ضمن سیاستگزاری در راستای اهداف عالیه نظام سلامت ، جایگزینی مدل اعتبار بخشی را به جای ارزشیابی مراکز درمانی کشور در دستور کار خود قرار داده است .

 

 

 

نظام جدید اعتباربخشی به عنوان یکی از معتبرترین مدل های ارزیابی مبتنی بر کیفیت و ایمنی و هماهنگ با سایر اولویت های وزارت متبوع همچون حاکمیت بالینی ،ایمنی بیمار و منشور حقوق بیمار و همگام با استاندارد های اعتبار بخشی آموزشی و توجه به زیر ساخت های پژوهشی به ویژه در زمینه رعایت ایمنی و حقوق بیمار و ارتقاء کیفیت خدمات ،جهت کسب اطمینان از عملکرد مناسب سازمان های ارائه دهنده خدمات سلامت می باشد و اجرای آن از سال 91 برای تمام بیمارستان های کشور الزامی است.

 

 

 

در یک نگاه کلی این مقوله را می توان در دو گروه اصلی مورد بررسی قرار داد.

1- مدل هایی که با ارزیابی خارج سازمانی مبنی برکیفیت ،  تعهد سازمان را به ارتقای کیفیت افزایش می دهند.

2- شیوه هایی که به مدیریت کیفیت در سازمان کمک می کند.

در این میان اعتبار بخشی از گروه اول و حاکمیت بالینی از گروه دوم از جایگاه ویژهای در بخش سلامت برخوردار هستند. و از این رو به مقوله ایمنی و بیمار محوری در کنار ارتقای کیفیت خدمات توجه ویژه ای داشته و هر دو بر تعهد سازمان به اجرای استانداردهای عالی خدمت تاکید می نماید.

با بهره گیری هم زمان و هماهنگ هر دو مدل مذکور (ارزیابی و مدیریت کیفیت)سعی می شود تا از یک سو بر توانمندی بیمارستانها جهت ارائه خدمات ایمن ،کیفی ،مبتنی بر شواهد علمی روز و شرایط بومی کشور بیفزاید و از سوی دیگر با ارزیابی خارج سازمانی آنان براساس استاندارد های شفاف و همسو بر تعهد و پاسخگویی بیمارستانها تاکید نماید.

 

 

 

عنوان :

استانداردهای اعتبار بخشی

بخش ها، موضوعات اعتبار بخشی

اقدامات دانشگاه

مهمترین نیازهای آموزشی برنامه اعتباربخشی

انتظارات دانشگاه از بیمارستانها

اعتباربخشی


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

این فایل با کیفیت بالا برای ارائه تهیه شده است

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336