معرفی درایورهای جریان متناوب

معرفی درایورهای جریان متناوب

معرفی درایورهای جریان متناوب

هدف از این پایان نامه معرفی درایورهای جریان متناوب می باشد

مشخصات فایل

تعداد صفحات 57
حجم 4/13 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی doc

توضیحات کامل

دانلود پایان نامه رشته برق

معرفی درایورهای جریان متناوب

 
مقدمه:
امروزه در بسیاری از کاربردهای صنعتی ماشینی با سرعت‌های متغیر مورد نیاز می‌باشد. این نیاز را می‌توان با هر یک از ماشین‌های ac یا dc برآورده ساخت. در ماشین dc می توان با کنترل ولتاژ آرمیچر از طریق یک یکسو کننده کنترل شده فاز یا به وسیله یک مبدل dc به dc در صورتی منبع تغذیه dc باشد سرعت را کنترل کرد. در ماشین dc گشتاور به ثابت ماندن mmf روتور و شار میدان در فضای روتور بستگی دارد.در ماشین‌ ac منبع تغذیه سه فاز یک میدان چرخشی دوار را در فاصله هوای ایجاد می‌کند. این میدان دوار در تقابل با میدان روتور باعث ایجاد گشتاور می شود. در یک ماشین سنکرون شار دور روتور توسط یک سیم‌پیچی مجزا که حامل جریان DC می‌باشد ایجاد می‌شود در صورتی که در یک ماشین القائی شار دور روتور در اثر القاء استاتور بوجود می‌آید.
 
در ماشین ac سرعت به فرکانس استاتور که میدان مغناطیسی چرخشی را بوجود می‌آورد بستگی دارد. اگر فرکانس افزایش یا بر سرعت نیز افزایش خواهد یافت و شار فاصله هوایی به دلیل افزایش رکتانس مغناطیس کنندگی کاهش می‌یابد و به همان نسبت گشتاور کاهش خواهد یافت. به همین دلیل ماشین ac برای کنترل سرعت نیاز به یک منبع ولتاژ متغر فرکانس متغیر خواهد داشت. این نوع از منبع تغذیه به وسیله یک سیستم رابط DC که شامل یک یکسوکننده به همراه یک اینورتر یا یک مبدل دوره‌ای می‌باشد ایجاد می‌شود.ماشین را می‌توان به جای منبع ولتاژ با یک منبع جریان تحریک کرد استفاده از منبع جریان دارای مزایایی می‌باشد ولی تا حدی باعث پیچیدگی عملکرد ماشین می‌شود. زمانی که از منبع ولتاژ یا جریان به همراه یک کلید حالت جامد استفاده می‌شود هارمونیک‌های موجود باعث تولید گرمای هارمونیکی و نوسان گشتاور می‌شود.
 
مبدل تولید کننده نیروی ماشین گران ، طراحی شده برای یک پیک توان نامی محدود می‌باشد که این پیک توان ممکن است کمتر از مقدار مورد نیاز ماشین باشد. این موارد بر روی عملکرد ماشین در هنگامی که با عملکرد آن با یک منبع مجزا مقایسه می شود تأثیر می‌گذارد. یک اینورتر تغذیه شده با ولتاژ ایده‌آل باید امپرانس معادل تونن صفر در ترمینال خود داشته باشد و به طور مشابه یک اینورتر تغذیه شده با جریان باید دارای امپدانس بی‌نهایت باشد. ایجاد این شرایط در عمل به دلیل ملاحظات اقتصادی بسیار دشوار می‌باشد. امپدانس محدود منبع می‌تواند به صورت تأثیر بر روی عملکرد هارمونیکی و شرایط پایداری درایور سیستم نشان داده شود در این بخش عملکردهای مختلف وویژگی‌های کنترلی یک سیستم درایور مبدل تغذیه شده ac توضیح داده خواهد شد.
 
 
 
کلمات کلیدی:

جریان متناوب

درایورهای AC

درایورهای جریان متناوب

 
 
 
فهرست مطالب
معرفی درایورهای AC

1-درایورهای موتورهای القایی

   1-1- کنترل ولتاژ استاتور
   2-1- درایور اینورتر موج مربعی تغذیه شده با ولتاژ 
   3-1- درایور اینورتر PWM
   4-1 درایور انورتر تغذیه شده با جریان
   5-1 درایور مبدل دوار
   6-1 درایور کرامواستاتیک
   7-1 درایور شربیوز استاتیک

2- کنترل درایورهای موتورهای القائی

   1-2 مدل سازی و شبیه سازی
   2-2 کنترل سرعت با ولتاژ استاتور
   3-2 کنترل سرعت اینورتر تغذیه شده با ولتاژ
   4-2 کنتر سرعت اینورتر تغذیه شده با جریان
   5-2 کنترل سرعت به روش بهبود لغزش توان
   6-2 کنترل میکروکامپیوتری

3- درایورهای موتور سنکرون

   1-3 درایور اینورتر تغذیه شده با ولتاژ
   2-3 درایور اینورتر تغذیه شده با جریان
   3-3 درایور مبدل دوار

4- کنترل درایورهای موتور سنکرون

   1-4 کنترل سعرت با اینورتر تغذیه شده با ولتاژ
   2-4 کنترل سرعت اینورتر تغذیه شده با جریان
 
 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

این فایل با کیفیت بالا برای ارائه تهیه شده است

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336