دانلود چارچوب و مبانی نظری در مورد مفهوم توسعه انسانی با فرمت word

دانلود چارچوب و مبانی نظری در مورد مفهوم توسعه انسانی با فرمت word

دانلود چارچوب و مبانی نظری در مورد مفهوم توسعه انسانی با فرمت word

خرید و دانلود فصل دوم پایان نامه و ادبیات نظری مفهوم توسعه انسانی با فرمت docx در قالب 27 صفحه ورد

مشخصات فایل

تعداد صفحات 27
حجم 559/736 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی doc

توضیحات کامل

خرید و دانلود فصل دوم پایان نامه و ادبیات نظری مفهوم توسعه انسانی با فرمت docx در قالب 27 صفحه ورد بصورت کامل و جامع با قابلیت ویرایش

 

 

 

 از سال 1960 سازمان ملل متحد برنامه های مدونی را تحت عنوان برنامه های توسعه انسانی تدوین و تهیه کرد. این مفهوم در واقع واکنشی به رویکردهای اقتصادی نسبت به توسعه بود. در این رویکردها بر رشد اقتصادی و افزایش درآمد سرانه ی ملی تاکید می شد. این در حالی بود که بسیاری از کشور های دارای رشد اقتصادی و تولید ناخالص داخلی بالا، فاقد معیارهای توسعه یافتگی بودند. اما مفهوم توسعه انسانی، انسان و افزایش بهره وری قابلیت ها و استعدادهای او را محور مطالعات خود قرار داد. در همین زمینه آمارتیاسن  معتقد است: «برداشتی مناسب از توسعه باید از انباشت ثروت و رشد تولید ناخالص ملی و سایر متغییرهای مرتبط با درآمد بسی فراتر رود».

 

 

بسط آزادی هایی که برای انسان ارزشمند است نه تنها زندگی را غنی تر و از غل و زنجیر آزاد شده تر می سازد، بلکه هم چنین به ما اجازه می دهد اشخاص اجتماعی کاملتری باشیم که مطابق با خواست و اراده ی خودمان عمل کنیم و با دنیایی که در آن زندگی می کنیم، تعامل داشته و تاثیر گذار باشیم (آمارتیاسن، 1382). توسعه در این نگرش فرآیند بسط آزادی های انسانی است و ارزیابی توسعه باید با توجه به این ملاحظات صورت گیرد. توسعه را می توان به مثابه فرآیندی از وسعت بخشیدن به آزادی بشر به طور کل نگریست. (حبیبا و طاهری مقدم، 1388)

 

 

 

فهرست مطالب

توسعه انسانی

2-9 مفهوم توسعه انسانی در رویکرد های متفاوت

2-10  شاخص توسعه‌ی انسانی HDI

2-11پیوند سرمایه فکری و فرآیند توسعه انسانی

2-12 پیشینه تحقیق

منابع


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

این فایل با کیفیت بالا برای ارائه تهیه شده است

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336