دانلود چارچوب و مبانی نظری در مورد مالکیت شرکتی و سودآوری با فرمت word

دانلود چارچوب و مبانی نظری در مورد مالکیت شرکتی و سودآوری با فرمت word

دانلود چارچوب و مبانی نظری در مورد مالکیت شرکتی و سودآوری با فرمت word

خرید و دانلود فصل دوم پایان نامه و ادبیات نظری درباره مالکیت شرکتی و سودآوری با فرمت docx در قالب 40 صفحه ورد

مشخصات فایل

تعداد صفحات 40
حجم 174/961 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی doc

توضیحات کامل

خرید و دانلود فصل دوم پایان نامه و ادبیات نظری درباره مالکیت شرکتی و سودآوری با فرمت docx در قالب 40 صفحه ورد بصورت کامل و جامع با قابلیت ویرایش

 

 

 

شركت های سهامی كه در عرصه اقتصاد كشورها به كسب و كار می-پردازند زائیده فرآیند تكامل مالكیت شخصی هستند. فرآیندی كه در طی آن گونه  های متفاوتی از الگوهای فعالیت اقتصادی جمعی به بوته آزمایش گذاشته شده و در نهایت الگوی شركت سهامی (عام) كه یك قالب حقوقی است به عنوان گونه برتر ظهور كرده است. امروزه این شركت ها با جذب منابع بسیار و تبدیل آنها به كالاها و خدمات مورد نیاز جامعه نقش مهمی را در اقتصاد بازی می كنند. در این شركت  ها دو نكته توجه را به خود جلب می كند. نخست آنكه در این الگوها مسئولیت مالكین محدود است و لیكن ریسك پذیرفته شده توسط خریداران سهام كه مالك شناخته می شوند محدود نیست. نكته دیگر آن است كه دارنده سهم در این شركت  ها از حقوق عرفی و سنتی مترتب بر مالكیت دارایی ها برخوردار نیست. آنچه كه وی مالك آن است یك سهم یا گواهینامه است كه نمود بیرونی سهم نسبی او از كل شركت است.

 

 

 

بنابراین، وی از حقی كه یك مالك برای كنترل دارایی اش دارد و در این مورد دارایی های شركت است، برخوردار نیست. در شركت  های سهامی عام حقوق شناخته شده مالكین برای كنترل و بهره مندی اقتصادی در یك قالب قرار نمی گیرند. به عبارت دیگر به درجات مختلف، شاهد جدا شدن مالكیت از كنترل در این سازمان ها هستیم. به تدریج با كم رنگ شدن اختیار اعمال حاكمیت مستقیم مالكین بر شركت، كنترل به گروه های دیگری كه هیئت مدیره ها و مدیران را تشكیل می دهند، سپرده می شود. به علت ارتباط درونی و سلسله مراتبی بین این سه گروه تعاملی ما بین ایشان شكل می گیرد كه از دو وجه برخوردار است. نخست تعامل و تعادل قدرت مابین ایشان و شیوه ارتباط اجزای تشكیل دهنده این مجموعه حاكم كه در متون مدیریت حاكمیت شركتی خوانده می شود دارای آثاری است كه در سمت و سوی حركت و عملكرد این شركت ها می تواند مؤثر واقع شود.

 

 

 

دوم آنكه تعامل مورد اشاره در قالب یك ساخت حقوقی به نام شركت سهامی صورت می پذیرد كه استفاده از آن حسب متون سازمانی و مالی موجود با هزینه  هایی همراه است كه هزینه  های نمایندگی خوانده می شوند. با توجه به نكات فوق، می توان انتظار داشت كه هرگونه تغییری در اجزای ساختار مالكیت شركت-ها به تغییر مسیر حركت راهبردی و عملكرد آن ها و نیز افزایش یا كاهش این هزینه های نمایندگی بیانجامد. در سال های اخیر حضور سرمایه گذاران مختلف در جمع سهامداران شركت های سهامی عام از رشد چشمگیری برخوردار بوده است.

 

 

 

فهرست مطالب

مالکیت شرکت ها

2-18- تركیب مالكیت و حاكمیت شركتی

2-19- تركیب مالكیت و سهامداری مدیران

2-20- ساختار مالكیت

2-21- مالکیت مدیریتی (خانوادگی)

2-22- مالکیت نهادی

2-23- مالکیت شركتی

2-24- مفهوم به موقع بودن اطلاعات(سود)

2- 25- بموقع بودن واهمیت آن

2-26- ویژگیهای کیفی اطلاعات مالی

2-27- چارچوب تنظیمی برای گزارشگری به موقع در ایران

2-28- مفاهیم سود برای گزارشگری

2-29- عوامل موثر بر رفتار گزارشگری به موقع

2-30- اندازه شرکت

2-31- اندازه شرکت و به موقع بودن سود

2-32- شاخص های اندازه گیری شرکت

2-32-1- میزان دارائیهای شرکت

2-32-2- میزان فروش شرکت

2-32-3- ارزش بازار شرکت

2-32-4- تعداد پرسنل شرکت

2-33- سودآوری(سود)

2-33-1- نسبتهای سود آوری

2-34- عمرشرکت

پیشینه

منابع


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

این فایل با کیفیت بالا برای ارائه تهیه شده است

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336