دانلود چارچوب و مبانی نظری در مورد حاکمیت شرکتی و ریسک با فرمت word

دانلود چارچوب و مبانی نظری در مورد حاکمیت شرکتی و ریسک با فرمت word

دانلود چارچوب و مبانی نظری در مورد حاکمیت شرکتی و ریسک با فرمت word

خرید و دانلود فصل دوم پایان نامه و ادبیات نظری درباره حاکمیت شرکتی و ریسک با فرمت docx در قالب 32 صفحه ورد

مشخصات فایل

تعداد صفحات 32
حجم 73/842 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی doc

توضیحات کامل

خرید و دانلود فصل دوم پایان نامه و ادبیات نظری درباره حاکمیت شرکتی و ریسک با فرمت docx در قالب 32 صفحه ورد بصورت کامل و جامع با قابلیت ویرایش

 

 

 

در این سیستم شرکت های ثبت شده در بورس توسط تعداد کوچکی از سهام داران عمده به تملک درآمده و اداره می گردند. این سهام داران عمده می توانند اعضای خانواده ی مؤسس شرکت و یا بانک های وام-دهنده به شرکت یا دولت و یا اینکه دیگر شرکت ها باشند. به علت رابطه ی نزدیک بین مدیران شرکت ها و سهام داران عمده، این سیستم در نزد عامه به سیستم های خویشاوندی نیز شهرت یافته اند. این سیستم را، سیستم ژاپنی و آلمانی نیز می گویند. در این سیستم به علت رابطه ی نزدیک بین مالکان و مدیران و حتی در اکثر مواقع یکی بودن آنان، با مشکل نمایندگی کمی روبرو هستیم (همان منبع، 1385، ص 52).در کشورهایی با سیستم درونی، مالکیت متمرکزتر رایج است. در این سیستم، ساختارهای هرمی یا مالکیت متقابل خیلی متداول است. در این کشورها، در نتیجه ی انحرف از "یک سهم، یک رأی"، کنترل به  وسیله ی یک گروه از سهام داران کنترلی که حقوق کنترلی آن ها بیش از حقوق جریان نقدی است، اعمال   می شود. مالکیت متمرکز در اختیار اشخاص درونی است که سهام عمده ی کنترلی را دارا هستند. از جمله ی کشورهای دارای سیستم درونی ژاپن و کشورهای اروپایی نظیر آلمان، فرانسه، ایتالیا، سوئیس و اتریش هستند. میان کشورهای دارای سیستم درونی می توان دو ساختار به نسبت متفاوت را مشاهده کرد.

 

 

 

اولین سیستم در کشورهای اروپایی، اغلب سیستم "آلمانی" نامیده می شود. در این سیستم کنترل یک سویه است؛ به عبارت دیگر یک بانک، خانواده، دولت، یا شرکت خاص "الف" سهام کنترلی شرکت "ب" را در اختیار دارد و در هیأت نظارت آن نمایندگی دارد، از سویی دیگر شرکت "ب" سهام کنترلی شرکت "ج" را دارا است که آن نیز به نوبه ی خود سهام کنترلی "د" را دارا است. دومین ساختار، سیستم ژاپنی است که چندین شرکت از طریق مدیریت به هم پیوسته و با مالکیت متقابل سهام هر شرکت توسط دیگری، با یکدیگر مرتبط هستند. این گروه شرکت های درهم پیچیده "کیرتسوس " نامیده می شوند. در این گروه همواره یک بانک اصلی حضور دارد که سهام شرکت های گروه را در اختیار داشته و بنابراین نمایندگانی در هیأت نظارت شرکت ها دارند (زمانی مظفرآبادی، 1390، ص 44).

 

 

 

فهرست مطالب

نظریه  نمایندگی

حاكمیت شركتی

هیات مدیره

مدت تصدی هات مدیره

عملکرد هیات مدیره

ریسک

ریسک سیستماتیک

ریسک فوق العاده

پیشینه

منابع


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

این فایل با کیفیت بالا برای ارائه تهیه شده است

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336