مقایسه سیستم LSF با سیستم های اسکلتی فلزی و بتنی

مقایسه سیستم LSF با سیستم های اسکلتی فلزی و بتنی

مقایسه سیستم LSF با سیستم های اسکلتی فلزی و بتنی

در این مقاله ضمن بررسی ویژگی‌های فنی و عمومی سیستم سازه‌ای قاب فولادی سبك(LSF)، مزایای استفاده از این سیستم در ساخت و ساز‌های سریع و مقاوم سازی موضعی ارائه شده است

مشخصات فایل

تعداد صفحات 6
حجم 0/732 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی pdf

توضیحات کامل

دانلود مقاله مهندسی عمران

مقایسه سیستم LSF، با سیستم های اسکلتی فلزی و بتنی

System compared LSF; with steel and concrete systems

 
چكیده:
در این مقاله ضمن بررسی ویژگی‌های فنی و عمومی سیستم سازه‌ای قاب فولادی سبك(LSF)، مزایای استفاده از این سیستم در ساخت و ساز‌های سریع و مقاوم سازی موضعی ارائه شده است. سیستم LSF كه از مقاطع سرد نورد شده فولادی(CFS) ساخته می‌شود در حدود 20 سال است كه به شكل گسترده در تولید صنعتی انواع ساختمان‌های اداری، تجاری و مسكونی به كار می‌رود و به عنوان جایگزین مناسبی برای روش‌های سنتی ساخت، جایگاه ویژه‌ای در صنعت ساخت و ساز كشورهای پیشرفته یافته است.
 
 به منظور بررسی كاربرد سیستم LSF درساخت و ساز سریع، روش‌های ساخت این سیستم مورد مطالعه قرار گرفته و به دنبال آن سیستم LSF از جنبه‌های گوناگون با سیستم‌های سنتی رایج در ساخت بویژه سازه فولادی معمولی، مقایسه شده و از طریق این مقایسه، مزایای استفاده از این روش ارائه شده است. نتایج این بررسی نشان می‌دهد بهره‌گیری از سیستمLSFبه دلیل دارا بودن قابلیت پیش‌ساخته‌ سازی و سبك بودن، بدون ایجاد وقفه و یا اختلال در كاربری محل، سرعت ساخت و ساز را تا 2.5 برابر افزایش داده و با كاهش 40 درصدی در مصرف فولاد نسبت به سازه‌های فولادی معمولی، وزن سازه را نیز تا 50 درصد كاهش می‌دهد.
 
 
واژگان كلیدی:

ساخت و ساز سریع

سیستم قاب فولادی سبك (LSF)

مقاطع فولادی سرد نورد شده فولادی(CFS)

 

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

این فایل با کیفیت بالا برای ارائه تهیه شده است

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336