تاثیر جهانی شدن بر آموزش و پرورش

تاثیر جهانی شدن بر آموزش و پرورش

تاثیر جهانی شدن بر آموزش و پرورش

دانلود مقاله تاثیر جهانی شدن بر آموزش و پرورش

مشخصات فایل

تعداد صفحات 10
حجم 0/39 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی doc

توضیحات کامل

دانلود مقاله تاثیر جهانی شدن بر آموزش و پرورش

 
 
 چکیده:
 جهانی شدن فرایندی اجتناب ناپذیر ،که تمام ابعاد زندگی انسان را تحت تاثیر وتحول قرار داده است آموزش و پرورش سنگ بنای توسعه و یکی از نهادهای مهم و اثر گذاری است که در فرایند یکپارچه سازی و همگرایی ازاین تاثیر ودگرگونی محروم نبوده است. با تمرکزبر استاندارد های بین المللی و هویت ملی نیازمند اصلاحات و تدابیری ، با توجه به نیازهای جهانی و نیازهای خاص هر کشورهستیم تا از فرصت های به وجود آمده  ،نیک بنگریم،نیک بیاندیشیم و با کاویدن وامتناع نورزیدن از اندیشه ی جهانی تهدیدها را بشکنیم  وبا تفکر منطقی وتلفیقی به توسعه و تعمیق و تربیت شهروندی خوب و متعهد و خلاق بپردازیم .و با کاویدن تعلیم و تربیت جهانی  را شکوفا سازیم .نگارنده در این مقاله با استفاده از سایت های علمی ، کتاب ها و مجلات متعدد درباره ی جهانی شدن مطالبی را به رشته ی تحریر در آورده است .
 
 
 
کلید واژه ها :

جهانی شدن

آموزش و پرورش

تاثیر جهانی شدن بر آموزش و پرورش

 
 
 
مقدمه:
در فرایند تحولات جهانی ، جهانی شدن پدیده ای نوین و یک واقعیت انکار ناپذیر در قرن حاضر است که با سرعت خیره کننده ای بدون توجه به مرزهای سیاسی ،اقتصادی و فرهنگی تمام ابعاد زندگی بشر را دستخوش تغییر و تحول نموده است. جامعه ی ماهم با توجه به گستردگی مقوله ی جهانی شدن ناگزیر از پذیرش پیامدهای آن است. در واقع جهانی شدن یک روند است که در زمان طولانی  که سرمایه داری در جامعه انسانی  به وجود آمده جریان داشته است . پیشینه ی تاریخی مفهوم جهانی شدن به دوران پس از فروپاشی شوروی سابق و بلوک شرق       
وجذب سرمایه اش در شرکت های غربی برمی گردد.و امریکایی ها جهانی سازی را یکسان سازی فرهنگ و آداب وسنن مناطق مختلف جهان دانسته و خود را حافظ نظم نوین جهانی می دانند و جهانی شدن راجلوه ای از تمدن امریکا و غرب می دانند که دارای کارکردها و اهداف متفاوتی درجهت تقویت خود می باشد.
 
 
 
فهرست مطالب
تاثیر جهانی شدن بر آموزش و پرورش 1
چکیده: 1
کلید واژه ها : 2
مقدمه: 2

چند راه حل برای مواجهه با جهانی شدن و تحول در آن : 5

نظر دکتر محمد عطاران 1383 6
نظر خسرو باقری1383: 6
هویت ملی : 7
نتیجه : 8
منابع : 9
 
 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

این فایل با کیفیت بالا برای ارائه تهیه شده است

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336