منوگرافی روستای سیاهكلان

منوگرافی روستای سیاهكلان

منوگرافی روستای سیاهكلان

ده سیاهكلان در بخش مركزی ، دهستان كمال آباد ، شهرستان كرج ، استان تهران واقع شده است در قدیم الایام شاید حدود 100 سال پیش كل این روستا جزو دهستان دماوند بوده است

مشخصات فایل

تعداد صفحات 45
حجم 0/37 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی doc

توضیحات کامل

منوگرافی روستای سیاهكلان

 
 
محیط جغرافیایی 
ده سیاهكلان در بخش مركزی ، دهستان كمال آباد ، شهرستان كرج ، استان تهران واقع شده است . در قدیم الایام شاید حدود 100 سال پیش كل این روستا جزو دهستان دماوند بوده است . در اوایل قرن جدید به ساوجبلاغ مرتبط بوده است همانطور كه كل كرج به این شهرستان مرتبط بوده است . در حال حاضر ساوجبلاغ از حدود 5 كیلومتری بعد از روستای كمال‌آباد آغاز می شود . حدود 50 سال پیش منطقه سیاهكلان از خیابان هشتم گوهردشت (در حال حاضر) یا خیابان برغان (سابق) از ناحیه‌ای كه بدان جاده برغان می گفتند آغاز می شده و به منطقه ای كه اكنون سیاهكلان نامیده می شود ختم می شده است . اما بعدها قسمتهای پایین این منطقه یا به عبارتی از خیابان برغان تا بلوار مؤذن توسط دولت خریداری می شود .
 
 درحال حاضر ملك اصلی سیاهكلان از بلوار مؤذن به بالا شروع می شود . محدودة انرژی اتمی و قسمتی از دانشگاه آزاد و زندان گوهردشت را در بر می گیرد . این منطقه از شمال غربی به كوه وبرال و آتشگاه از شمال شرقی به كوههای پوركان ، جادة چالوس و از شرق به باغستان و از غرب به كوههای بیلغان منتهی می گردد . از جنوب غربی به زمین های حسن‌آباد كه شامل دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه هنر است ختم می شود و جنوب آن به گوهردشت یا وردگرد سابق منتهی می شود . در جنوب این منطقه كه گوهردشت كنونی محسوب می شود . دو خانوادة اصیل به نامهای منصورخاكی و ناصرخاكی زندگی می كردند . 
 
 
 
کلمات کلیدی:

مونوگرافی

تک نگاری

روستای سیاهكلان

 
 
 
فهرست مطالب
«منوگرافی روستای سیاهكلان»1
محیط جغرافیایی 2
هویت ده : 2
حدود جغرافیایی : 2
زبان محاوراتی روستا : 4
آب و هوا 4
جنس خاك 5
منابع آب 5
پوشش گیاهی 7
حیوانات : 7
تاریخچه ده : 8
اماكن تاریخی 9
ویژگی‌های جمعیتی 10
– حركات جمعیت 11
معیشت و اقتصاد 14
مالكیت زمین 19
نظام توزیع 23
وضعیت مبادله كالا 24
– مراسم خواستگاری و ازدواج 38
ریخت شناسی منازل 42
 
 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

این فایل با کیفیت بالا برای ارائه تهیه شده است

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336