كاربرد نانوفناوری در صنعت تولید شیشه

كاربرد نانوفناوری در صنعت تولید شیشه

كاربرد نانوفناوری در صنعت تولید شیشه

در این مقاله به كاربرد نانو فناوری در صنعت تولید شیشه بویژه شیشه خودرو اشاره گردیده است در این زمینه به فناوری بكار رفته در ساخت شیشه های خود تمیز شونده ، تشریح عملكرد سطوح دفع آب ، سطوح آبدوستی و مكانیزم خـود تمیز شوندگـی اشاره گردیـده است

مشخصات فایل

تعداد صفحات 25
حجم 0/33 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی doc

توضیحات کامل

كاربرد نانوفناوری در صنعت تولید شیشه

 
چكیــده :
در این مقاله به كاربرد نانو فناوری در صنعت تولید شیشه بویژه شیشه خودرو اشاره گردیده است . در این زمینه به فناوری بكار رفته در ساخت شیشه های خود تمیز شونده ، تشریح عملكرد سطوح دفع آب ، سطوح آبدوستی و مكانیزم خـود تمیز شوندگـی اشاره گردیـده است . همچنین عملكـرد شیشه های رنگی حاوی نانو ذرات و شیشه های ذخیره كننده انرژی بیان گردیده است . در پایان خلاصه پژوهش های صورت گرفته در این خصوص در مركز تحقیقات شركت سایپا شیشه اشاره شده است .
 
 
کلمات کلیدی:

نانوفناوری

شیشه خودرو

صنعت تولید شیشه

شیشه های ذخیره كننده انرژی

 
 
مقدمه :
امروزه پیشرفت فعالیت ها در حوزه نانو مواد با پشتوانه و سرمایه های روز افزون مالی ادامه دارد و شركتها به دنبال شناخت روشهای جدید هستند . پیشرفت در روش های تولید با كیفیت و بازدهی محصول را بهبود می بخشد و باعث ایجاد افقی روشن در زمینه تولید انبوه می گردد . عمومی شدن بحث فناوری نانو و سود دهی بالای آنها موجب شده تا بیشتر محققان در زمینه گسترش كاربردهای فناوری نانو به كار خود ادامه دهند . نیرومحركه همه این فعالیتها ، گسترش مداوم نانو مواد به علاوه خصوصیات و قابلیتهای جدیدی است كه كشف شده است . همچنین برای افزایش تعداد تقاضا برای نانو مواد ، نوآوریهایی انجام می شود تا عملكرد آنها اصلاح یافته و سود دهی افزایش یابد .
 
 در بسیاری از حوزه ها مانند خودرو كه صنایع در آن به حد رشد رسیده اند ، استفاده از نانو مواد در واقع تلاش برای مرگ و زندگی است . به عبارت دیگر استفاده از نانو مواد در این صنایع و دیگر صنایع به عنوان روش كسب برتری در بازار ، دائماً در حال گسترش است . بنابراین در این مقاله به كاربردهای فناوری نانو در صنعت تولید شیشه خودرو و مزایای استفاده از این فناوری ها اشاره گردیده است و تحقیقاتی كه در این زمینه در مركز تحقیقات شركت سایپا شیشه در این خصوص صورت گرفته است ، بیان گردیده است . 
 
 
 
فهرست مطالب
كاربرد نانو در صنعت تولید شیشه 1
چكیــده : 1
مقدمه : 2
الف ) شیشه های خود تمیز شونده : 4
سطوح دفع آب ( HYDROPHOBIA ) : 6
تشكیل فیلم :HYDROPHILIC 8

مكانیزم خود تمیز شوندگی : 9

جلوگیری از ورود حرارت خورشید 15
نتیجه گیری : 20
مراجع: 24
 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

این فایل با کیفیت بالا برای ارائه تهیه شده است

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336