افسردگی و راه های مقابله با آن

افسردگی و راه های مقابله با آن

افسردگی و راه های مقابله با آن

در زندگی هر فردی فراز و نشیبهایی وجود دارد این فراز ونشیبها تا وقتی كه بیش ازاندازه نباشند موجب می شوند زندگی ما جالب وچالش انگیز شود امازمانی كه به طوراستثتایی احساس افسردگی و غمگینی می كنید یا زمانی كه برای یگ دو ره طولانی بی حوصله و گرفته هستید ، لازم است وضعیت را ارزیابی كنید و به دنبال پاسخهای مقایسه ای باشید

مشخصات فایل

تعداد صفحات 22
حجم 0/331 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی doc

توضیحات کامل

افسردگی و راه های مقابله با آن

 
مقدمه:
    در زندگی هر فردی فراز و نشیبهایی وجود دارد. این فراز ونشیبها تا وقتی كه  بیش ازاندازه نباشند موجب می شوند زندگی ما جالب وچالش انگیز شود. امازمانی  كه به طوراستثتایی احساس افسردگی و غمگینی می كنید یا زمانی كه برای   یگ  دو ره طولانی بی حوصله و گرفته هستید ، لازم است وضعیت را ارزیابی كنید و به دنبال پاسخهای  مقایسه ای باشید.
    انجمن روانپزشكی آمریكا (1994) اظهار می دارد كه ممكن است افراد دچارافسردگی بالینی به مدت 2 هفته یا بیشتر علایم زیر را تجربه  كنند.تغییر اشتها  یا كم اشتها می شوند و وزن از دست می دهند و یا پر اشتها میشوند.بی خوابی یا خواب بیش از معمول  و كاهش انرژی $احساس بی ارزشی ، خود سرزنشی یا گناه زیاد وكاهش توانایی تفكر یا تمركز $افكار تكراری در باره مرگ ، افكار خود كشی.
 
 
کلمات کلیدی:

افسردگی

افكار منفی

راه های مقابله با افسردگی

 
 
حفظ احساس كنترل
   ما وقتی احساس افسردگی می كنیم كه هیچ راهی برای بهبود بخشیدن اوضاع و احوال نمی بینیم و در گیر الگو های تفكر منفی می شویم.حفظ احساس كنترل ،خود كار  آمدی و تسلط بر زندگی در هنگام افسردگی مهارت مهمی است  به خاطر داشتن این نكته مهم است كه در هر حال كنترل درونی و خود كار آمدی ناشی از رویدادهایی است كه9 در همین دنیا رخ می دهد نه رویدادهایی كه خارج از دنیا اتفاق می افتد . احساس كنترل تعهد شما را نسبت به پذیرفتن مسئولیت مشكلات خود و استفاده از مهارت های مساله گشایی برای یافتن راه حلهایی برای چالشهای زندگی تقویت می كند.
 
 
 
 
 
فهرست مطالب
 
مقدمه 1

علایم افسردگی 2

عوامل زیر بنایی افسردگی 2

تغبییر دادن موقعیت 3
كنترل بایدها ونبایدها 5
حفظ ااحساس كنترل 6
ارزیابیهای اولیه منطقی 7
استفاده از مهارتهای مقابله ای انطباقی 7
مسئله گشایی 8
كنترل تفكر منفی 9
تفكر انطباقی 10
متوقف ساختن افكار منفی 11
تمرین تفكر مثبت 12
پذیرفتن مسئولیت تفكر خود 13
ارزش خود كارآمدی 14
تشویق پاسخهای مثبت دیگران 15
استفاده موثر از سیستمهای حمایتی 17
نا امیدی و یاس 17
نتیجه  گیری 18
منابع 19
 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

این فایل با کیفیت بالا برای ارائه تهیه شده است

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336